Lasten koodileirit kesällä 2018

Kesäkuussa juhannuksen jälkeisellä viikolla on tulossa jo kolmatta kertaa Raudaskylän Opiston ja Datasepän koodikoulun yhteinen koodileiri päivätoteutuksena lapsille/nuorille. Edellisten vuosien tapaan koodaamme tietokoneella ja ilman, unohtamatta ulkoilua ja vapaata oleskelua kavereiden kanssa. Molemmille leirille voi tulla lähtötasolta nolla, mutta haastetta saavat myös jo aiemmin koodausta harrastaneet! TERVETULOA

Mukaan mahtuu 10 leiriläistä kumpaankin ryhmään.
Netti-iIlmoittautuminen rko.fi sivuilta :


2017 kesän leiritunnelmia voit käydä lukemassa täältä..

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

w

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s